Послуги

Реєстрація фінансової компанії

Фінансові послуги в нашій країні надаються банками та небанківськими фінансовими установами. Реєстрація фінансової компанії, отримання ліцензій для надання деяких видів фінансових послуг і подальше рішення правових питань в процесі діяльності даного суб'єкта - це досить складні завдання. Щоб даремно не втрачати свій час і не ризикувати засобами на старті бізнесу, для вирішення цих завдань бажано заручитися підтримкою досвідченого адвоката.

Свою допомогу пропонують фахівці адвокатського бюро "Аронович і Партнери", які займаються обслуговуванням небанківських фінансових установ з 2004 року, тобто з моменту створення регулятора- Держфінпослуг. Правовий супровід процесу організації і подальшої діяльності фін. компаній - серед головних напрямків нашої роботи. Наша команда готова взяти на себе, як розробку необхідних документів, в тому числі внутрішніх правил і положень, зразків договорів, так і безпосередню взаємодію з державним реєстратором, а також органами, які займаються видачею ліцензій / дозволів (НБУ і НКЦБФР).

Нормативно-правова база

Для здійснення правильних кроків з правового оформлення фін. організацій необхідно враховувати широкий перелік нормативно-правових актів, які постійно піддаються змінам і внесення правок. Серед таких нормативно-правових актів - закон №2664-III «Про фінансові послуги та держ. регулювання ринків фінансових послуг »від 12.07.2001 р та Положення №41« Про Державний реєстр фінансових установ »від 28.08.2003 р
У зв'язку з активним реформуванням системи регулювання ринку фінансових послуг з липня 2020 року необхідно брати до уваги також рішення Правління Національного банку, прийняті останнім часом.

Консультації юриста з питань реєстрації фінансової компанії

Починаючи свій бізнес з надання фінансових послуг, дуже важливо правильно визначитися з організаційно-правовою формою, розміром статутного капіталу, технічними умовами, проходженням курсів і здачею іспитів, кадрами, бухгалтерським супроводом і іншими питаннями. Іноді реєстрація фінансової компанії з нуля - не самий доцільний варіант. Як альтернативу варто розглянути варіант покупки готового фінансової установи.
Всі ці, та ряд інших питань вирішуються на консультації адвоката або при складанні меморандуму. Ще на етапі підготовки до створення компанії, яка буде надавати фінансові послуги, слід звірити поточні вимоги регулятора ринку з баченням даного бізнесу самим клієнтом.
Наприклад, НБУ робить послідовні кроки з уніфікації регламентів діяльності, як банків, так і небанківських фін. установ. Змінюється підхід до розрахунку загальної вартості кредиту та реальної річної процентної ставки (включно - для небанківських фінансових установ). У подібні розрахунки включаються всі витрати споживача: за обслуговування / повернення кредиту з відсотками, комісіями, платежами за додаткові і супутні послуги фін. організації, при наявності комісії кредитного посередника, а також за послуги третіх осіб (страхові, податкові платежі, оплата послуг державних реєстраторів, нотаріусів).
Хороший юрист забезпечить вам впевненість в знанні правових тонкощів ринку фінансових послуг!