Послуги

Кримінальні справи по державним закупівлям – стаття 191 КК

Єдина схема кваліфікації правоохоронними органами правопорушень у сфері державних закупівель відсутня. Найбільш часто як склад злочину використовується ст.191 Кримінального кодексу України – привласнення/ розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в його віданні. Кримінальні справи по державним закупівлям 191 КК України рідко доходять до суду, на що є об'єктивні причини. Але за будь-яких обставин ризик кримінальної відповідальності – вагома причина для звернення до досвідченого адвоката.

Фахівці адвокатського бюро "Аронович та Партнери" готові надати кваліфіковану підтримку в разі загрози притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст.191 КК України. Ми готові представляти інтереси учасників подібних справ, як на етапі досудового розслідування, так і в суді. Завдяки наявності досвіду в даному напрямку, нами ефективно використовуються «слабкі ланки» та неоднозначні формулювання законодавчих норм для закриття справи або отримання виправдувального вироку.

Відкриття кримінального провадження

Самі по собі правопорушення в процедурі закупівлі/ тендера не є підставою для проведення правоохоронними органами розслідування. Найчастіше до аналізу публічних закупівель та відкриття кримінальних справ по державним закупівлям (191 КК) правоохоронці вдаються вже на етапі виконання договорів або після закінчення робіт чи постачання продукції.

У КК України відсутня спеціальна норма, що передбачає відповідальність для учасника державних закупівель. Якщо піднімається питання про проведення досудового розслідування за фактами можливих кримінальних правопорушень, то його можуть здійснювати детективи НАКБ, Нац. поліція, органи прокуратури або Служба безпеки України.

Підставою для повідомлення про підозру можуть бути висновки Держаудитслужби.

Особливості побудови стратегії захисту

Як і у випадку з іншими правопорушеннями економічного характеру, ст.191 КК України передбачає складну роботу з доведення вини обвинуваченого. Причина тому – потреба в зборі великої кількості документації, проведенні певних слідчих дій та експертиз.

Апріорі підозрюваний/ обвинувачений більше зацікавлений в підтвердженні відсутності своєї провини, ніж протилежна сторона в його обвинуваченні. Тому за сприяння адвоката можна зібрати всі необхідні матеріали, і представити їх більш аргументовано, ніж слідчі органи.

Фахівці адвокатського бюро "Аронович та Партнери" неодноразово проходили шлях захисту прав та законних інтересів учасників держзакупівель товарів (робіт, послуг). Нами успішно надається допомога фінансовим директорам, головбухам, керівникам тендерних відділів, а також відділів продажів і закупівель.

Практика свідчить: кримінальні справи по державним закупівлям 191 КК часто не закінчуються винесенням обвинувальних вироків. Однак на випадок покладатися не слід. Звертайтеся до нас, щоб уникнути непотрібних ризиків!